Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

BALKON MIEJSCEM GRILLOWANIA

31-12-2015

Smakowite aromaty grillowanych produktów unoszą się w powietrzu. Radosny śmiech i odgłosy wznoszonych szklankami toastów odbijają się echem od ścian domu. Słońce żegna się  po upalnym dniu, więc temperatura staje się przyjemna. W takie zaciszne letnie wieczory zachęcajace do spotkań, miłośnicy grillowania żałują, że nie mają odpowiedniej przestrzeni do grillowania. Albo raczej myślą, że jej nie mają. Do grillowania nie potrzeba bowiem ani ogrodu, ani tarasu – dobrze zorganizowany balkon wystarczy w zupełności.   
B A L K O N Z A S Ł U Ż Y Ł  NA COŚ LEPSZEGO 
Balkon jest bardzo praktyczny. Niektórzy ustawiają na nim skrzynki z piwem, inni wykorzystują go jako parking dla rowerów, jeszcze inni składują tam wszystko to, czego nie chce im się wynieść do piwnicy. Brzmi znajomo? Właściwie to szkoda, że tak jest, gdyż balkon może być czymś znacznie więcej. To miejsce ma potencjał i ambicje, by dawać nam radość. Balkon może być oazą wypoczynku – naprawdę doskonałym miejscem do grillowania. 
Jednak przed uprzątnięciem balkonu trzeba się najpierw uporać  z uporczywym przesądem. Wiele osób twierdzi, że prawdziwą przyjemność grillowania można osiągnąć tylko, posługując się grillem węglowym. Oczywiście węgiel drzewny i brykiety zapewniają ów niepowtarzalny aromat, który wszystkim kojarzy się  z grillowaniem. Ale dobre grille gazowe  
i elektryczne w niczym nie ustępują węglowym. Nie rodzaj „paliwa”, źródła ciepła decyduje o tym, czy stek będzie smaczny czy nie, lecz temperatura, jaką wytwarza grill. Dlatego Weber® przywiązuje tak dużą wagę do tego,  by grille gazowe i elektryczne miały dość mocy potrzebnej do przyrządzania Państwa smakołyków. 
G R I L L E E L E K T R Y C Z N E -DUŻE MOŻLIWOŚCI 
Wystarczy włożyć wtyczkę do kontaktu, ustawić pożądaną temperaturę, chwilę poczekać i można zaczynać – tak proste w obsłudze są grille elektryczne. I co najważniejsze - nie trzeba wcześniej wnosić na górę po schodach 10-kilogramowego worka z węglem drzewnym, ani potem wynosić popiołu. Dlatego też grille elektryczne Webera nadają się szczególnie dla tych osób, które często grillują spontanicznie. Są po prostu idealne, by zrelaksować się po pracy, wykorzystać przerwę w meczu piłki nożnej lub świętować z przyjaciółmi z okazji ładnej pogody. A kiedy z grilla nie korzystamy, to jego obecność na balkonie wcale nie przeszkadza. Jest nieduży, ale tak solidny i trwały, że nawet zima go  nie ruszy. 
DBAJ O SĄSIADA! 
Przed rozpoczęciem grillowania warto dowiedzieć się o ewentualne przepisy, które określają warunki grillowania na osiedlach i balkonach budynków wielorodzinnych. Zwykle zakazy dotyczą otwartego ognia, czyli grilli węglowych i gazowych. Ale nawet jeśli ustawodawca daje zielone światło  w odniesieniu do grilli elektrycznych,  to należy mieć na uwadze także komfort sąsiadów. Jeśli zapachy i hałas są dla nich uciążliwe, warto do tego podejść ze zrozumieniem. W ramach budowania dobrosąsiedzkich relacji można też zaprosić sąsiadów  na zimne piwo z gorącą zakąską  z grilla. I pokazać im, do czego można wykorzystać balkon.

Warto nam zaufać