Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

GENESIS® II - NOWA GENERACJA GRILLA GAZOWEGO

16-04-2018

Jak wiadomo, w grillowaniu chodzi o coś więcej niż tylko o jedzenie. Chodzi o okazję, podczas której urządzamy grilla. Czy jesteś w stanie zliczyć wszystkie wspaniałe chwile, podczas których wraz ze swoimi bliskimi jedliście i śmialiście się przy grillu? Takie chwile pozostaną w pamięci do końca życia. Chwile świętowania, chwile zapadające w pamięć. Genesis® to klasyczny grill, który jest z nami już od ponad 35 lat. Lecz nawet klasyki wymagają czasem aktualizacji. Grill w końcu doczekał się modernizacji na miarę XXI wieku wraz z nadejściem nowej serii grillów gazowych Genesis®  II. Zostały one zaprojektowane, aby być idealnym towarzyszem gotowania w każdych warunkach.

DOSKONALENIE DOSKONAŁOŚCI 

Nadszedł ważny rok dla świata grillowania. Nadszedł ważny rok dla wszystkich miłośników grillowania oraz dla firmy Weber. Na rynek zostaje wprowadzona ikona grillowania gotowa na podbój świata. Gotowa, aby zagościć na podwórzach, patio, w ogrodach i na balkonach na całym świecie. Przez ponad dwa lata inżynierowie i projektanci z firmy Weber pracowali nad pozornie niemożliwym do zrealizowania projektem: udoskonaleniem doskonałości. Efektem ich pracy są nowe modele Genesis® II firmy Weber z rewolucyjnym systemem GS4. Całkowicie nowy rozdział w historii grillowania został otwarty.

Historia, badania, projektowanie, wyobraźnia — wszystkie te elementy odegrały rolę w opracowaniu nowego, doskonałego grilla. Celem było stworzenie grilla, który mógłby być częścią życia ludzi — na każdym jego etapie. Przede wszystkim powinien być katalizatorem dobrej zabawy dla przyjaciół i rodziny, centralnym punktem spotkań z tymi, których kochasz. Pierwotny grill Genesis® był tak dobrze zaprojektowany, że pierwszym poważnym wyzwaniem było zbadanie, co można poprawić. „Nie mieliśmy żadnego bagażu. Za to mieliśmy doskonały punkt wyjścia. Być może stanowiło to jeszcze większą przeszkodę, ponieważ trzeba było udoskonalić doskonałość” — mówi Marc Colavitti, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie Weber-Stephen Products. Badania wykazały, że wybierana przez ludzi wielkość grilla nijak się ma do ilości wymaganych przez nich funkcji. Niektórzy ludzie wolą mieć większy model z większą liczbą palników, w którym nie ma wielu funkcji. Jednak do tej pory musieli oni godzić się na kompromis. Z drugiej strony osoby, które chciały używać w pełni wyposażonego grilla gazowego, mając do dyspozycji ograniczoną ilość miejsca, na przykład na balkonie, musiały zadowolić się mniej rozbudowanymi modelami. 

GRILL NA CAŁE ŻYCIE

„Pomysł polegał na tym, że powinien istnieć model grilla, który byłby odpowiedni niezależnie od etapu życia użytkownika, oraz że jedyną rzeczą wymaganą od klienta byłoby dokonanie wyboru zestawu funkcji i rozmiaru odpowiednich dla jego potrzeb”, wyjaśnia Marc. Rozwiązaniem okazało się stworzenie
grilla Genesis® II w dwóch wersjach. Genesis® II ma podstawowe funkcje, a Genesis® II LX jest bardziej zaawansowany. Obie wersje są wyposażone w dwa, trzy, cztery lub sześć palników. Modele z dwoma palnikami stanowią idealne rozwiązanie na balkon lub niewielkie patio, między innymi z uwagi na składany stolik boczny, który pozwala zaoszczędzić nieco miejsca. Z drugiej strony modele sześciopalnikowe zapewniają miejsce, które jest niezbędne podczas gotowania dla grona sąsiadów (i ich znajomych).

GS4: REWOLUCYJNE ZASILANIE

Jeśli chodzi o funkcje i zmiany — wraz z Genesis® II wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań. Na przykład butla z gazem znajduje się teraz z boku grilla, ponieważ badania wykazały, że ludzie chcieli, aby obsługa butli była łatwiejsza. Takie rozwiązanie miało wpływ na serce modeli Genesis® II — system o nazwie GS4. „Grill jest wyposażony w wiele znakomitych elementów, ale system GS4 jest jego sercem. Dlatego też pracowaliśmy nad wszystkimi jego częściami, aby go usprawnić i sprawić, że będzie jeszcze efektywniejszy. Umieszczenie butli z gazem z boku umożliwiło przemieszczenie systemu odprowadzania tłuszczu do części środkowej pod grillem. Takie rozwiązanie przekłada się na większą skuteczność systemu, ponieważ odprowadza on tłuszcz bezpośrednio na tacę ociekową”, wyjaśnia Marc. Ponadto model Genesis® II LX jest wyposażony w palnik boczny, ustawienie temperatury High+ umożliwiające przypiekanie jedzenia ułożonego w dowolnym miejscu na ruszcie, jak również podświetlone pokrętła. „Wiele z wprowadzonych przez nas zmian jest z zewnątrz niewidocznych. Są to np. ulepszony system zapłonu oraz palniki. Niemniej
jednak ludzie będą wiedzieć, że kiedy zaczną grillować na urządzeniu marki Weber, przeżyją niesamowite chwile. I o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi".

WZROST NA MOCNYCH KORZENIACH

Pierwszy model Genesis® został wprowadzony na rynek w 1985 roku, ustanawiając zupełnie nowy standard dla grilli gazowych. W tamtych czasach wszystkie grille gazowe wyglądały tak samo, nie mówiąc już o występowaniu takich problemów jak przypalenia i nierównomierne grzanie. Zdecydowano się na utworzenie grupy, w skład której wchodził Jim Stephen i Mike Kempster, którzy wówczas piastowali stanowisko szefa sprzedaży grillów gazowych i menedżera sprzedaży krajowej, a także legendarny inżynier firmy Weber w roli przewodniczącego, Erich Schlosser. Zadaniem tej grupy było stworzenie najlepszego grilla gazowego, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na rynek. Po długiej, intensywnej pracy, testowaniu i przesuwaniu granic swoich możliwości stworzyli model Genesis®, wprowadzając przy okazji nowe funkcje, które okazały się rewolucyjne. Przez ostatnie lata Carmen Lira, starsza menedżer ds. wzornictwa przemysłowego, wykorzystywała dorobek firmy Weber i kształtowała jej DNA. „Szybko odkryłam, że charakter marki powinien być znany, prosty w odbiorze, kompetentny i autentyczny. Ludzie używają takich słów jak „wydajność” i „ponadczasowość”, by 
opisać firmę Weber”, dodaje Carmen. Nie dotyczy to wyłącznie modelu Genesis®. Istniało wiele elementów, w oparciu o które można było pracować nad nowym wzornictwem. „Moim zdaniem Genesis® to prawdziwy klasyk. Podczas pracy nad projektem skupiliśmy się na tym, co można zrobić, aby uatrakcyjnić wzornictwo bez utraty charakteru poszczególnych elementów konstrukcyjnych.” Carmen zaczęła od próby ustalenia, które elementy konstrukcyjne są charakterystyczne dla modelu Genesis®. „Spoglądając z boku na pokrywę, widać trzy zakrzywienia, które są bardzo charakterystyczne dla produktów Weber. Żadna inna firma nie wykonuje swoich pokryw w ten sposób. Zakrzywienia te są niezwykle istotne dla tożsamości modelu Genesis® — patrząc na osłonę bez taśm, pasów i nitów, od razu wiadomo, że to grill firmy Weber. Dlatego też nie chciałam rezygnować z tak charakterystycznych rozwiązań". Efektem końcowym jest produkt w stu procentach oddający charakter grilli Weber, a przy tym nieźle wygląda i jest niezwykle łatwy w użyciu. Czego można chcieć więcej od grilla?

 

Warto nam zaufać