Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Grill z wędzarnią – jaki wybrać?

05-07-2023

Szukasz sposobu na urozmaicenie swoich grillowanych potraw? Modele ze wbudowaną wędzarnią to odpowiedź na Twoje potrzeby! Te wyjątkowo praktyczne urządzenia umożliwia przygotowywanie dań na wiele różnych sposobów bez konieczności posiadania dwóch oddzielnych sprzętów. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie opcje oferuje rynek i jakie kryteria warto brać pod uwagę podczas zakupu.

grill z wędzarnią

Grill z wędzarnią – połączenie przyjemności z użytecznością

Grill z wędzarnią to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również sposób na wprowadzenie do kuchni nowych, fascynujących smaków. To innowacyjne urządzenie daje możliwość samodzielnego wędzenia mięs, co otwiera zupełnie nowy wymiar kulinarnych doznań.

Dzięki zaawansowanym technologicznie modelom masz pełną kontrolę nad procesem wędzenia, co pozwala na eksperymentowanie z różnymi gatunkami drewna i uzyskanie niepowtarzalnych efektów. Poznaj zalety wędzenia w domu, czyli domowe wędzarnie w różnych odsłonach – grill z wędzarnią gazowy, węglowy, elektryczny, a może na pellet? Sprawdź ich najważniejsze zalety!

Grille z wędzarnią – rodzaje

Dostępne na rynku grille z wędzarnią cechują się różnorodnością zarówno pod względem budowy, jak i sposobu zasilania. Poniżej przedstawiamy szczegółowo najpopularniejsze typy, które z pewnością zasługują na uwagę.

Grill z wędzarnią na pellet

Grille z wędzarnią wykorzystujące pellet, czyli sprasowane pod ciśnieniem drobinki drewna, cieszą się dużą popularnością. Swoją funkcją przypominają klasyczne grille węglowe, jako że generują płomień za pomocą 100% naturalnych surowców, niezanieczyszczonych żadnymi dodatkami chemicznymi.

Takie modele jak SmokeFire EX6 GBS charakteryzują się solidną konstrukcją z grubej stali oraz podwójnie izolowaną pokrywą. Ogromnym autem tego rodzaju sprzętów jest komputer sterujący działaniem urządzenia. Dzięki takim funkcjom jak Weber Connect wysyła on powiadomienia o wszystkich etapach smażenia od obracania do podania, a także odlicza czas potrzebny do perfekcyjnego usmażenia składników.

grill z funkcją wędzenia

Grill elektryczny z funkcją wędzenia

Z kolei takie nowoczesne modele jak Lumin ze stojakiem grill elektryczny Weber wprowadzają nowe standardy przyrządzania potraw na świeżym powietrzu, zwłaszcza w kontekście przygotowywania dań w centrum miasta i w przestrzeni publicznej.

Ten wszechstronny sprzęt jest w stanie osiągnąć imponujące temperatury powyżej 315°C, co przekłada się na doskonałą jakość i intensywniejszy smak. Model umożliwia również utrzymanie temperatury gotowych potraw, co pozwala każdemu na samodzielne nakładanie swojej porcji.

Wędzarnia ogrodowa z grillem na drewno lub brykiet

Jesteś fanem tradycyjnych rozwiązań? Urządzenie takie jak Wędzarnia ogrodowa Smokey Mountain 57cm zostało zaprojektowane w sposób pozwalający na osiągnięcie doskonałych wyników, przy minimalnym nakładzie pracy. Model jest idealny do przygotowywania domowych wędlin, kiełbasy i mięsa, nadając im intensywny, dymny smak.

Co więcej, posiada dwa poziomy rusztu, co umożliwia efektywne rozmieszczenie potraw, w zależności od czasu i intensywności wędzenia. Wbudowany termometr oraz perfekcyjna szczelność to kolejne cechy, które wyróżniają grill na tle innych propozycji. Jeśli więc szukasz nowoczesnego podejścia do tradycyjnego wędzenia, ten sprzęt jest idealnym rozwiązaniem!

Murowany grill z wędzarnią

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest tradycyjny, wybudowany z cegieł grill z wędzarnią. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne wykonanie, musisz pamiętać o szczelnych drzwiczkach oraz kominie, przez który odprowadzany będzie dym. Grill z rusztem umieszczony jest nad paleniskiem po prawej lub lewej stronie wędzarni.

Jak wybrać grill z wędzarnią?

Pierwszym i podstawowym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest typ urządzenia. Musisz zdecydować czy najlepszym wyborem dla Ciebie będzie grill na pellet, grill elektryczny, czy może jednak grill ogrodowy na drewno bądź brykiet. Każdy z nich posiada swoje unikalne cechy i zalety, które mogą wpłynąć na ostateczny smak potraw.

Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość sprzętu. Jeżeli często grillujesz dla większej grupy, warto zainwestować w duży model, który pozwoli na jednoczesne przygotowywanie różnych potraw. Jeśli natomiast zazwyczaj przygotowujesz potrawy dla rodziny lub w gronie najbliższych znajomych, mniejszy model z wędzarnią powinien w zupełności wystarczyć.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz dodatkowe akcesoria do wędzenia. Grill z wędzarnią powinien być solidny i wytrzymały, aby służył przez wiele sezonów. Niezależnie od wybranego modelu, warto też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostało wykonane urządzenie, oraz na szczegóły takie jak stabilność konstrukcji czy wygodę obsługi.

Grill z wędzarnią to inwestycja, która przekłada się na jakość przygotowywanych potraw i przyjemność z ich przyrządzania. Pamiętaj, aby wybrać model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i zagwarantuje wiele sezonów udanego, domowego barbecue.

Warto nam zaufać