Facebook

Grillowe trendy 2016 roku - Weber Spirit E-320

25-04-2016

Firma Weber z roku na rok udoskonala swoje urządzenia, wprowadzając w życie coraz to nowe pomysły. W 2016 roku jednym z hitów sezonu ma być Weber Spirit E-320 – grill gazowy, który został zaprojektowany na potrzeby dużych rodzin i osób uwielbiających letnie grillowanie w towarzystwie wielu osób. Testujący to urządzenie zwracają uwagę na dwie rzeczy, które powodują, że Weber Spirit E-320 jest godny zakupu – uniwersalność i równomierność przysmażania i zapiekania.

Możliwości grillowania

 

Po pierwsze warto powiedzieć coś więcej o szybkości. Tutaj, w porównaniu do innych grillów marki Weber, wcale nie jest najszybciej – aby uzyskać temperaturę przekraczającą 200 stopni Celsjusza należy poczekać trochę ponad 10 minut. Zdecydowanie warto jednak poświęcić ten czas, ponieważ efekt końcowy jest bardziej niż zadowalający – potrawy są nie tylko dobrze wypieczone, ale i równomiernie, zapewniając znakomite doznania smakowe. Emaliowany, 2 -częściowy ruszt żeliwny, który wygląda na bardzo solidny, pozostawia piękny ślad na mięsie. Ponadto posiada on stalowe szyny aromatyzujące Flavorizer Bars, dzięki którym smak grillowanych potraw przypomina nieco smak dań grillowanych na urządzeniu węglowym. Co najważniejsze - Weber Spirit E-320 idealnie nadaje się do każdego rodzaju mięsa, poradzi sobie z pieczywem i pizzą, a także warzywami. Dzięki panelom bocznym umożliwia też przyrządzanie jednocześnie dania głównego i dodatków, np. bułek do hamburgerów.

 

Wymiary, jakość, obsługa

 

Z pewnością Weber Spirit E-320 nie jest największym grillem gazowym dostępnym na rynku, jednak bez problemu pomieści jednorazowo kilkanaście hamburgerów. Jeżeli chodzi o samą budowę – prezentuje się ona bardzo estetycznie i stabilnie. Większość elementów grilla wykonana została ze stali nierdzewnej, pokrywa na palnik i kraty są emaliowane, a uchwyty wykonano z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie nagrzewają się. Warto wspomnieć też o kółkach, dzięki którym grill jest w pełni mobilny – małe, a cieszy.

 

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, urządzenie zostało przystosowane do potrzeb przeciętnego użytkownika grilla. Jest bardzo proste w obsłudze, nie posiada skomplikowanych elementów w budowie, a piezoelektryczny zapłon daje możliwość łatwego uruchamiania grilla (równie łatwo jest w przypadku bocznego palnika – zastosowano bowiem system zapłony Crossover).

 

Warto wspomnieć o wieloletniej gwarancji. Szczególną uwagę zwraca ta na części, wynosząca 2 lata. Poza tym kupujący otrzymuje 10 lat gwarancji na palniki i 5 lat na kratki.

 

Podsumowując...

 

Weber Spirit E-320 to kolejne udane dzieło firmy Weber, które skutecznie może konkurować z innymi tego rodzaju urządzeniami na rynku – szczególnie, że jest bardzo stabilne i dostępne w przystępnej cenie. Doskonały smak potraw, uniwersalność, stabilność i łatwość użytkowania po stronie plusów, a po stronie minusów długi czas oczekiwania na osiągnięcie odpowiedniej temperatury. Jest to jednak niewielki zarzut.

 

Osobiście – szczerze polecam. Znakomite doświadczenia grillowe – gwarantowane!

Polecane artykuły Wszystkie artykuły
Jak dobrać grill do ogrodu?

Jak dobrać grill do ogrodu?

30-10-2018
Wspólne grillowanie to jeden z lepszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Przyrządzanie potraw oraz wspólne ich smakowanie na świeżym powietrzu sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz zapowiada się piękna pogoda. Posiadając swój ogród, zadanie to... więcej
Najodpowiedniejszy grill do steków

Najodpowiedniejszy grill do steków

30-10-2018
Krwisty, średni, mocno wysmażony – ile miłośników steków, tyle różnych preferencji odnośnie do stopnia wysmażenia czy sposobu ich przyrządzania. Jednocześnie, jeśli chodzi o grillowanie mięsa, w naszym kraju dominują przede wszystkim kiełbaski, szaszłyki czy karkówki. Stek z... więcej
Co nas czeka w 2019

Co nas czeka w 2019

10-09-2018
Niewiele rzeczy kręci nasz zespół bardziej niż nowy produkt Webera. Z niecierpliwością oczekujemy nowości przewidzianych na przyszły rok. Nie różnimy się w tym od naszych klientów i dzielimy tę samą miłość do marki Weber. więcej