Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Jak dobrać grill do ogrodu?

30-10-2018

Dobierz niedymiący grill do ogrodu

Wspólne grillowanie to jeden z lepszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.

Przyrządzanie potraw oraz wspólne ich smakowanie na świeżym powietrzu sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz zapowiada się piękna pogoda. Posiadając swój ogród, zadanie to jest ułatwione – masz już przestrzeń nie tylko na postawienie grilla, ale także dogodne i intymne miejsce do biesiadowania. Pozostaje Ci już tylko znaleźć odpowiedni sprzęt do grillowania – taki, który sprosta Twoim kulinarnym potrzebom, a także będzie wytrzymały i posłuży przez naprawdę długi czas. Szczególnie gdy interesuje Cię grill niedymiący, musisz rozważyć kilka alternatywnych wariantów. Jakie są rodzaje grillów niedymiących? I na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając konkretny model do swojego ogródka? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak znaleźć odpowiedni grill ogrodowy!

Grill do ogrodu – rodzaje

Tradycyjny grill, który znajduje zastosowanie w niemal każdym ogródku, to oczywiście grill węglowy. Świetnie z przydomową przestrzenią komponuje się szczególnie grill trójnóg, który dodatkowo poprzez swój kształt, nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Jeśli jednak dysponujesz niewielkim ogródkiem, możesz nie chcieć zadymić swojego otoczenia. Gdy chcesz postawić na coś nowoczesnego, do wyboru masz grille elektryczne oraz gazowe. Który typ grilla jest lepszy? Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy z nich świetnie spełnia swoje funkcje - możesz przyrządzić na nich pyszne, nawet najbardziej wymyślne jedzenie. Jednocześnie nie generują one dymu, który może być uciążliwy dla Ciebie lub otoczenia. Grill elektryczny to dosyć proste rozwiązanie. Wystarczy mieć dostęp do zasilania, a już po chwili możesz rozpocząć przyrządzanie swoich ulubionych dań. Coraz popularniejszym dziś rozwiązaniem jest grill gazowy, do którego potrzebna jest jednak butla z gazem. Ma to jednak swoje zalety, grillowanie nie jest ograniczone potrzebą znalezienia źródła zasilania. Oczywiście zarówno wśród grilli gazowych, jak i elektrycznych, znaleźć możesz rozmaite modele, które posiadają dodatkowe, nierzadko zaawansowane funkcje. Regulacja temperatury grzania, termometr, samoczyszczące się elementy, dodatkowe półeczki – wszystkie te aspekty na pewno ułatwią i urozmaicą grillowanie. Szukając więc konkretnego modelu wśród niedymiących grilli, musisz wziąć pod uwagę wszelkie funkcje, które uważasz za niezbędne w Twoim wymarzonym grillu.

Wybór grilla niedymiącego – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, musisz zdecydować – grill elektryczny czy gazowy? Każde z tych rozwiązań znajdzie swoje grono zwolenników. Kolejna ważna sprawa to oczywiście rozmiar grilla! Nic tak nie zniechęca, jak zbyt mały grill, gdy zapotrzebowanie na pyszne jedzenie jest duże! Niewielka powierzchnia do grillowania może spowodować, że cała przyjemność z przygotowania jedzenia na świeżym powietrzu po prostu zamieni się w żmudny wysiłek i długie oczekiwanie na jedzenie. Dlatego, zanim zaczniesz przeglądać konkretne oferty, określ, jak dużo mięsa czy innych produktów przeciętnie będziesz grillować. Zastanów się też, czy często będziesz zapraszać gości na grilla i jak dużo ich możesz się spodziewać. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek. Jednocześnie określ się, czy chcesz, aby grill był jak najbardziej mobilny czy też nie ma to dla Ciebie dużego znaczenia. Jeśli chcesz często zmieniać położenie grilla, lepsze będą dla Ciebie modele na kółkach, które swobodnie można przemieszczać! Nie bez znaczenia pozostaje również jakość wykonania grilla. Szczególnie grille niedymiące muszą być solidne i wytrzymałe, gdyż nie tylko chodzi o ich użytkowość, ale też bezpieczeństwo podczas grillowania! Wybieraj więc grille o sprawdzonych opiniach oraz takie, które mają długą gwarancję. Grill Weber to nawet 10 lat gwarancji, dlatego możesz mieć pewność, że przez tak długi okres, wybrany przez Ciebie model, nadal będzie spełniał swoje najważniejsze funkcje!

Warto nam zaufać