Facebook

Jak dużego grilla potrzebuję, czyli wybieramy rozmiar grilla.

12-08-2016

Kupno nowego grilla dla mniej wprawionych kucharzy sprowadzają się główne do określenia jego koloru, ewentualnie kształtu. Tymczasem określenie potrzeb w stosunku do grilla to przede wszystkim rozmiary jego rusztu, bo przecież jest on jednym z najważniejszych elementów całego grilla.

 

Małe jest piękne i idealne w podróż

W przypadku częstych podróży z grillem, jego rodzaj w znacznym stopniu określa od razu jego rozmiar. Nie da się wyprodukować grilla podróżnego o dużym ruszcie, ponieważ… przestanie być podróżny. Co prawda zmieszczą się na nim raptem trzy kiełbaski, jednak na pewno grillowane dla większej ilości osób w takich warunkach będzie przede wszystkim miłym spotkaniem towarzyskim, którego głównym punktem będzie określającą pierwszeństwo do zjedzenia kiełbasek gra "papier-kamień-nożyczki".

Grill: Go Anywhere

Dla kogo: dla dwojga

Kiedy: na tani wyjazd, podczas którego nie chcecie przepłacać ca jedzenie

Rozmiar rusztu: 42x26 cm

 

Sezonowy grill to mały ruszt

Prawdą jest, że my Polacy lubimy grillować, jednak bardzo często w okresie grillowym sprowadza się to jedynie do kilku dni w roku. Chociaż grillowanie to dla nas niemal definicją udanych wakacji, realnie spędzamy przy nim kilka dni w roku. Nie mając ku temu zbytnich okazji, pogody czy po prostu miejsca, nie warto jest więc przepłacać i decydować się na pokaźnych rozmiarów ruszty. Już niewielkie grille pozwolą na zgrillowanie kilku kiełbasek i położenie obok nich szaszłyków, które być może nie zajmują dużo miejsca, ale wymagają odpowiedniego żaru.

Grill: Webber Compact Kettler

Dla kogo: 4-6 osób

Kiedy: gdy grillowanie jest miłym odstępstwem od letnich uciech i wypada kilka razy do roku.

Rozmiar rusztu: 57 cm.

 

Odrobina grillowego profesjonalizmu w Twoim ogrodzie

Jeśli powoli odkrywasz, (przede wszystkim za sprawą naszego bloga, jak i szerokiej oferty TopGrille.pl) wszystkie tajniki grillowania, warto jest zdecydować się na sprzęt, który przemieni zwykłe spotkanie przy rozżarzonym węglu, w mistrzowskie wykonanie tych pysznych potraw. Nieco bardziej zaawansowane grille posiadają dodatkowe blaty, które umożliwiają przygotowanie posiłków w niedalekiej odległości od rusztu. Dodatkowym atutem jest fakt, iż grill posiada 3 indywidualne palniki, wykonane ze stali szlachetnej, a jeden dodatkowy ruszt pozwala na oddzielne przygotowywanie sosów lub drobnych przekąsek.

 

Grill: Spirit S-320 Premium GBS

Dla kogo: miłośników prawdziwych kawałków mięsa, w obecności grillowanych warzyw

Kiedy: gdy posiadasz własny ogród i ambicje, by stać się zaawansowanym grillowanym masterem

Rozmiar rusztu: 60x12 cm

 

Rolls-Royce wśród grilli

Przychodzi taki moment, kiedy kupno profesjonalnego grilla nie tylko nie jest dla Ciebie przerażające, ale wręcz uważasz to za wyjątek niezbędny. Częste spotkania przy grillu, coraz bardziej zaawansowane potrawy, niekiedy wymagające długiego czasu smażenia – to wszystko nie jest straszne, jeśli dysponujesz odpowiednio wyposażoną maszyną. Wbudowany dodatkowy palnik na podczerwień, lampki zapalające się automatycznie po otworzeniu pokrywy, obrotowy rożen z napędem elektrycznym i oczywiście – niemal nieograniczone miejsce do grillowanie.

Grill: Summit S-670 GBS

Dla kogo: model dla odważnych

Kiedy: gdy wiesz, że grillowanie to Twoje drugie imię

Rozmiar rusztu: 80x13 cm

Polecane artykuły Wszystkie artykuły
Jak ubrać się na grilla?

Jak ubrać się na grilla?

04-07-2022
Grillowanie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzenie ciepłego, letniego wieczoru. Znaczna część z nas już od wczesnej wiosny nie może doczekać się momentu, w którym sięgnie po swój grillowy sprzęt i zaprosi gości do wspólnego biesiadowania. Jednak, gdy już nadejdzie... więcej
Top 10 najlepszych sałatek na grilla! Sprawdź, co zaserwować swoim gościom

Top 10 najlepszych sałatek na grilla! Sprawdź, co zaserwować swoim gościom

29-03-2022
Kiedy tylko na dworze robi się ciepło, szukamy okazji, żeby rozpocząć sezon grillowy. Nic w tym dziwnego! Grillowanie to niezwykle przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Nie ważne czy wybierzesz grille gazowe, grille elektryczne, czy grille węglowe – słoneczna pogoda, grono... więcej
Jak przygotować polędwiczki wieprzowe z grilla? Poznaj nasze propozycje!

Jak przygotować polędwiczki wieprzowe z grilla? Poznaj nasze propozycje!

06-12-2021
Mięso wieprzowe dzięki swojej teksturze i bogatej palecie smakowej może być przyrządzane na wiele różnych sposobów. Ponieważ jest dość tłuste, doskonale sprawdzi się podczas pieczenia w wysokiej temperaturze na grillu, wytapiając nadmiar zbędnego tłuszczyku i nie tracąc przy tym... więcej