Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Jakie akcesoria do grilla?

23-05-2016

Przeglądając szeroki asortyment Top Grille zastanawiasz się czy akcesoria do grillowania są Ci w ogóle potrzebne? Czy znajdziesz dla nich zastosowanie gdzieś indziej, oprócz grillowych spotkań? Poniższy artykuł będzie prezentacją akcesoriów, które sprawdzą się idealnie nie tylko na grilla, ale również podczas codziennego przygotowywania posiłków.

 

Pamiętaj o ochronie

 

Organizacja grilla powinna przede wszystkim zacząć się od odpowiedniego przygotowania, a więc niezbędny będzie tu fartuch oraz rękawice. Akcesoria te są wykonane w całości z bawełny. Fartuch będzie idealnym wyborem, jeśli chcesz uchronić swoje ubrania przed niechcianymi, tłustymi plamami czy przed wiatrem, który może nieść ze sobą iskry.

Rękawice natomiast będą nieocenioną pomocą podczas podnoszenia gorącego rusztu np. na wyższy poziom. Sięgają do nadgarstka i są w stanie ochronić ciało przed wysoką temperaturą.

Akcesoria te mogą być wykorzystane również podczas wykonywania domowych wypieków, zarówno podczas lepienia ciasta, jak i wyjmowania gorącej blaszki z piekarnika. Można prać je w pralce, z podobnymi tkaninami.

 

Niedocenieni pomocnicy – szczypce

Smażenie w warunkach domowych może być wygodniejsze niż myślisz. Szczypce, kojarzące się głownie z grillowaniem, mogą znaleźć swoje miejsce również w kuchni. Na patelni, tak samo jak na grillu, panuje wysoka temperatura, dlatego zamiast przewracania mięsa widelcem lub łyżką, lepiej sięgnąć po szczypce. Ich delikatne karbowanie na końcu wbije się w potrawę, jednocześnie zapewniając pewny chwyt. Tymczasem nie zostanie ona w żaden sposób uszkodzona.

Warzywa na patelni, np. szparagi o wiele łatwiej jest przewracać szczypcami z płaską podstawą oraz falowaną górą, która idealnie dopasuje się do ich krągłych kształtów. Natomiast delikatne dania, takie jak np. owoce morza, najlepiej jest przewracać malutkimi szczypcami, których rozmiary idealnie nadadzą się do specyfiki potrawy.

Będąc przy czynności jaką jest przewracanie dań podczas smażenia, należy wspomnieć również o widelcu, który oprócz grilla, znajdzie swoje zastosowanie również w kuchennych warunkach. Szczególnie dobrze sprawdzi się podczas przewracania większych kawałków mięsa oraz do sprawdzania poziomu ich wysmażenia.

 

Łatwe przygotowanie posiłków

Silikonowy pędzelek sprawdza się podczas glazurowania mięso. To samo tyczy się domowych wypieków, które przed upieczeniem należy pokryć cienką warstwą tłuszczu. Pędzelek wykona tę pracę precyzyjnie, ale zarazem delikatnie, nie uszkadzając struktury ciasta.

Jeśli natomiast lubisz szaszłyki, nie odmawiaj ich sobie nawet w zimową porę. Wystarczy, że sięgniesz po podwójne szpadki z metalu lub pojedyncze z bambusa. Te drugie przed nakłuwaniem należy namoczyć, jednak są one bezpieczniejsze jeśli chodzi o kontakt z mięsem podczas wytwarzania się wysokich temperatur.

Bogaty dział noży w Top Grille to prawdziwy pomocnik podczas krojenia potraw, również w domu. Znaleźć tu możesz zarówno noże do chleba, jak i pomidorów czy poręczne modele do skrobania. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w ostrzałkę, która utrzyma je wszystkie w dobrym stanie na dłużej.

 

Pamiętaj! Akcesoria do grilla, będą pomocnymi dodatkami, również w domu.

 

Lista produktów w kolejności występowania w artykule

http://www.top-grille.pl/fartuch-do-grilla-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/rekawica-do-grilla-491.html

http://www.top-grille.pl/szczypce-do-grilla-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/szczypce-do-grilla-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/szczypce-do-delikatnych-potraw-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/widelec-do-grilla-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/pedzel-silikonowy-weber-original.html

http://www.top-grille.pl/podwojne-szpadki-do-szaszlykow.html

http://www.top-grille.pl/ostrzalka-xsharp.html

Warto nam zaufać