Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Kiedy wymienić grill na nowy?

11-07-2016

Grillujemy na tym co mamy, jednak przychodzi taki moment kiedy grill nie tylko należy, ale nawet trzeba wymienić. Symptomy mogą być różne i niekiedy wynikają z naszych potrzeb, a niekiedy są następstwem różnych „zachcianek”. Kiedy więc ocenić, czy sprzęt jakim się posługujemy zasługuje na wymianę na nowy model?

Kiełbaska obok kiełbaski

Największym problemem z jakim spotykają się miłośnicy grilla jest za mała powierzchnia użytkowa w stosunku do ilości jedzenia. Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią grillować raczej większe ilości produktów, które bardzo często nie mieszczą się na ruszcie. Niestety powoduje to liczne błędy, jak np. za szybie grillowanie na nierozgrzanych brykietach czy węglu, co jest krótką drogą do niezdrowego grillowana. Jeśli więc od dłuższego czasu uznajesz, że przydałby się większy ruszt, nie ma innego wyjścia, jak kupno nowego, większego grilla.

 

Pokrywa to nie tylko podstawa – to zdrowe grillowanie

Jeszcze do niedawana większość dostępnych grilli nie posiadała żadnego rodzaju przykrycia rusztu. Dziś jest to niemal norma, zwłaszcza dla miłośników zdrowego trybu grillowania. Nic dziwnego – grillowanie z zamkniętym obiegiem sprawia, że grillowane produkty nie tylko lepiej się opiekają, ale przede wszystkim są o wiele zdrowsze! Ponadto dobra pokrywa pozwala na uniknięcie nieprzyjemnego dymu podczas grillowania. Jeśli więc nie posiadasz grilla, który posiada pokrywę, warto zaopatrzyć się w tego typu model - a naprawdę jest w czym wybierać!

 

Po co dźwigać?

Najnowsze modele wykonane są z lekkich emaliowych konstrukcji, które przede wszystkim są łatwe w przenoszeniu. Ponadto współczesne grille są projektowane w taki sposób, by były łatwe w transporcie, nawet jeśli ma się to odbywać na przestrzeni własnego ogródka - ich i tak lekka konstrukcja została wsparta kółeczkami, które w znacznym stopniu ułatwiają przenoszenie. Ponadto jeśli nie grillujesz często lub często podróżujesz, dobrze jest rozważyć możliwość zakupu grilla o niewielkich rozmiarach tak, by móc wziąć go do ręki i zabrać ze sobą na wycieczkę.

Warto więc rozważyć, czy „podróżny” grill jaki posiadasz, rzeczywiście takim jest. Być może mniejszy model w pełni spełni twoje oczekiwania, będąc przy tym lekkim, przenośnym urządzeniem do przyrządzania pysznych i ciepłych posiłków.

 

Jakie są nowe technologie grillowania?

Grille kupowane nawet kilka lat temu, w dużym stopniu różnią się od tego co, oferują obecni producenci np. Weber. Największą zmianą jest możliwość grillowania bez konieczności stałej kontroli tego, co się dzieje na grillu. Wystarczy, że uruchomisz odpowiednie opcje, a grill utrzymuje stałą, niezmienną temperaturę.

 

Ponadto dla osób, które nie przepadają za częstym czyszczeniem, najlepszym wyborem będą grille, które wyróżniają się systemem samooczyszczenia. Dzięki temu nie musisz obawiać się o nieodpowiednie zajmowane się gośćmi, ponieważ proces czyszczenia grilla jest zapewniony przez… niego samego!

Jak widać, powodów by wymienić grill jest wiele. Warto jednak podczas dokonywania wyboru kierować się przede wszystkim potrzebami, które będą współgrały z zasadami zdrowego grillowania.

--

PRZYDATNE LINKI

http://www.top-grille.pl/genesis-s-330-gbs-weber-grille.html - powierzchnia rusztu wynosi 66x50 cm

http://www.top-grille.pl/go-anywhere-weglowy-natychmiastowa-wysylka-gratis.html - małych rozmiarów grill, wygodny do przenoszenia.

http://www.top-grille.pl/original-kettle-47cm-zielony-natychmiastowa-wysylka-gratis.html - grill Original Kettle wyposażony jest w emalię porcelanową

http://www.top-grille.pl/performer-premium-gbs-57cm-natychmiastowa-wysylka-gratis.html – grill Permofrmer Premium został wyposażony w system samooczyszczenia.

Warto nam zaufać