Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Przygotuj grilla na zimę

13-01-2016

Kocioł

 

Regularne czyszczenie kotła z popiołu jest niezwykle ważne. Osobiście lubię gruntownie czyścić wszystko to, co znajduje się pod rusztem chociaż raz w roku, by grill lśnił i był pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń. Konieczne jest podczas takich prac usunięcie wszystkich odpadów pozostałych po grillowaniu, w tym warstw zeschniętego tłuszczu, które gromadzą się przez całe lato i są bardzo szkodliwe dla człowieka. Warto podjąć się usunięcia zanieczyszczeń również dlatego, że ich usuwanie nie jest skomplikowane – wystarczy mydło i woda (klucz do sukcesu to dokładne opłukanie powierzchni grilla, najlepiej za pomocą węża ogrodowego. Oczywiście nie zapominam przy tym o zewnętrznej części kotła i ruszcie, który również oczyszczam z największą dokładnością.

 

Czyszczenie grilla gazowego

 

W przypadku czyszczenia grilla gazowego dokonuje takich samych czynności jak latem, tzn. Usuwam wszelkie elementy zasłaniające mi drogę do wnętrza grilla, a więc rożen obrotowe, kratkę do grillowania i rury palnika, a następnie korzystam z małego plastikowego szpachelka, którym zeskrobuję smar i resztki jedzenia do podajnika smaru, a następnie do brytfanny, którą wymieniam na nową.

 

Warto zadbać o dokładne skontrolowanie rur palnika, z których należy usunąć wszelkie odpadki oraz owady. Część zewnętrzną także bardzo dokładnie czyszczę, używając szczotką drucianą ze stali. Po wykonanych pracach rury palnika powinny być w 100 procentach udrożnione! Po ponownym złożeniu wszystkich elementów grilla, urządzenie myję mydłem z wodą od zewnątrz i wycieram miękką ścierką do sucha. Bo szczęśliwy grill to czysty grill!

 

Czy twój grill gazowy działa na LPG? Jeśli tak, masz doskonałą szansę, aby napełnić butle na zimę i mieć z tym spokój już w trakcie sezonu grillowego. Warto pamiętać, że urządzenie najlepiej jest przechowywać w garażu, pomieszczeniu gospodarczym albo innym suchym, pozbawionym wilgoci miejscu!

 

Podsumowując – czyszczenie urządzenia przed zimą ma na celu nie tylko odpowiednie przygotowanie go do hibernacji i sezonu letniego. Ma to na celu przede wszystkim przedłużyć żywotność grilla o wiele lat – niewiele pracy, a przynosi wymierne korzyści, również dla naszej kieszeni. No i przeprowadzone prace umożliwią bezproblemowe korzystanie z grilla zimą – w końcu wśród nas wielu jest miłośnikiem smacznych steków albo kiełbasek z grilla nawet wtedy, gdy na zewnątrz śnieg i mróz.

Warto nam zaufać