Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Grill u znajomych – zobacz, co warto ze sobą zabrać

20-09-2019

Grill ze znajomymi

Sezon grillowy w pełni i znajomi po raz kolejny zapraszają Cię do siebie na wspólne popołudnie? Szkoda nie wykorzystać ciepłych dni i nie skorzystać z takiej okazji. Z drugiej strony zastanawiasz się, czy i co ze sobą zabrać, żeby jeszcze bardziej umilić wspólny czas? Prezent na grilla nie musi być kosztowny, gdyż liczą się przede wszystkim dobre chęci. Jednak przyniesienie ze sobą nawet małego drobiazgu będzie w dobrym guście. W poniższym artykule podpowiadamy Wam co wziąć ze sobą do znajomych, by maksymalnie uprzyjemnić zabawę.

Jakie jedzenie i alkohol na grilla?

Skoro grill to musi być jedzenie. Chociaż na stole królować będą wszelkiego rodzaju kiełbaski i steki, to warto postawić również na lżejsze potrawy. Idealnie sprawdzą się różne sałatki i proste przekąski. Szczególnie, gdy chcemy pokazać naszym znajomym, że wegański grill także jest świetnym pomysłem. Innym dobrym wyborem będą słodkości. Własnoręcznie upieczone ciasto lub babeczka, a nawet gotowe wafle ze sklepu. Sprawdzą się one idealnie, jako deser po głównym daniu.

Luźna atmosfera na grillu, aż się prosi o procenty, ponieważ zimny alkohol bardzo dobrze współgra ze smażonymi potrawami. Z drugiej strony, jeśli przyjęcie będzie bezalkoholowe (np. ze względu na uczestniczące w nim dzieci lub osoby niepijące), to mocniejsze trunki można zabrać ze sobą w formie prezentu. Najlepszym wyborem jest w takim przypadku wino, które trafi do prywatnej kolekcji gospodarczy.

Szaszłyk warzywny

Muzyka do wspólnego grillowania

Wspólne grillowanie równa się zazwyczaj wspólnemu biesiadowaniu, a to oznacza muzykę. Organizatorzy na pewno będą mieć przygotowaną odpowiednią playlistę, kilka płyt lub radio, więc w tle będzie cały czas coś pobrzmiewać. Z drugiej strony takie niezobowiązujące spotkanie w gronie znajomych jest świetną okazją do przedstawienia im swoich propozycji lub ulubionych kawałków muzycznych.

Oczywiście, należy pamiętać o charakterze imprezy, więc muzyka na grill nie powinna być zbyt ciężka, przytłaczająca lub sentymentalna. Wprost przeciwnie – musi podkręcać dobry nastrój i wprawiać słuchaczy w wyśmienity humor. Dlatego lepiej postawić na sprawdzone hity sprzed lat lub ewentualnie na radiowe przeboje. Jest to wybór bezpieczny, ale daje gwarancję, że każdy będzie się dobrze bawił. Pamiętajmy jednak o sąsiadach. Szczególnie gdy grill urządzany jest na działkach lub w przydomowym ogródku. Uszanujmy ich spokój i prywatność i nie włączajmy muzyki na pełny regulator.

Płyty winylowe

Sprzęt do aktywnego spędzania czasu

Świetnym dodatkiem do grilla będzie odrobina sportu. Niewielki wysiłek przed jedzeniem wzmaga apetyt i sprawia, że wszystko smakuje lepiej. Warto się więc trochę poruszać, co przysłuży się nie tylko zdrowiu, ale również ogólnej atmosferze na spotkaniu. Akcesoria do zabawy przy grillu można podzielić na dwie kategorie. Typowo sportowe, jak piłka do siatkówki lub paletki do badmintona. A także te, podczas których wysilamy przede wszystkim szare komórki, czyli popularne planszówki.

Z powodzeniem można zabrać ze sobą zarówno pierwsze, jak i drugie akcesoria. Z pewnością znajdą się amatorzy każdej z zaproponowanej wyżej zabawy na grilla. Jeśli ich nie posiadamy, a chcielibyśmy zagrać w coś ze znajomymi, to warto przejrzeć aplikacje na telefon. Pośród wielu propozycji znajdziemy m.in. gry słowne, quizy albo historie z dreszczykiem w tle, których rozwiązanie wymaga zaangażowania słuchających. Z pewnością jest to opcja nowoczesna, ale jednocześnie taka, która daje wręcz nieograniczone możliwości wyboru. Grill to świetna międzypokoleniowa rozrywka. Postaw więc na zabawę dla każdego!

Warto nam zaufać