Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Grill w deszczu? Zobacz, jak się przygotować!

16-11-2022

Grillowanie to doskonała forma spędzania wolnego czasu, która stanowi świetną okazję do spotkań z najbliższymi. Nie wiedzieć czemu dla wielu osób wiąże się ono jedynie z piękną, słoneczną aurą i przyjemnymi temperaturami. Tymczasem dzięki dobremu przygotowaniu można grillować niemalże przez cały rok niezależnie od pogody. Jak grillować w deszczu, aby nie rezygnować z wyjątkowej atmosfery i niepowtarzalnego smaku potraw?

Jak grillować w deszczu? Najważniejsze zasady

Jesienne grillowanie ma wiele uroków, jednak pogoda potrafi nieraz mocno pokrzyżować nasze plany. Zanim więc zaplanujesz spotkanie towarzyskie, zapoznaj się z prognozami na najbliższy czas. Grillowanie w deszczu o niewielkim natężeniu nie powinno przestraszyć zaproszonych gości. Wystarczy niewielka altanka lub zadaszenie tarasu. Jeśli jednak aura jest mniej łaskawa, a opady zbyt silne najlepiej zaopatrzyć się w grilla z pokrywą, który sprawdza się w każdych warunkach. W takiej sytuacji gości możesz zaprosić do domu, a sam regularnie zaglądać do smakołyków na ruszcie w tradycyjnym grillu węglowym.

Innym sprawdzonym rozwiązaniem na każdą pogodę jest zakup grilla gazowego, który umożliwia łatwą regulację mocy płomienia. Dzięki temu możesz rzadziej kontrolować potrawy i poświęcić więcej czasu zaproszonym gościom. Co więcej, grill gazowy sprawdzi się nie tylko podczas deszczu, ale również zimą.

Kolejną propozycją na niepogodę jest grillowanie bezpośrednio w domu. Do tego celu należy wyposażyć się w grilla elektrycznego. Mimo że wiele osób uznaję tę formę grillowania za nieco naciąganą, to trudno przejść obojętnie obok takiego rozwiązania. Grill elektryczny to doskonałe rozwiązanie całoroczne, a dodatkowo potrawy przygotowywane na nim uznawane są za zdecydowanie zdrowsze i bardziej wartościowe. Ważne jednak, aby w domu grillować w dobrze wentylowanym miejscu, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu.

Grillowanie przy złej pogodzie – na co zwrócić uwagę?

Grill przy złej pogodzie wiąże się z kilkoma wyzwaniami. Jednym z nich jest rozpalenie ognia, które wcale nie jest łatwym zadaniem w deszczowe dni. Czynność tę najlepiej wykonywać pod zadaszeniem, np. altany ogrodowej lub tarasu. Wyjątkowo dobrze w niepogodę sprawdzają się grille z pokrywą, które znacznie ułatwiają rozpalenie ognia nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pokrywa nie tylko ułatwia rozpalanie, ale również zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia przy wietrznej pogodzie, co może zdarzyć się w przypadku grilla węglowego. Z kolei grille gazowe ze względów bezpieczeństwa powinny być zawsze rozpalane przy otwartej pokrywie.

Nowoczesne i zaawansowane technologicznie modele wyposażone są w pokrywę z wbudowanym termometrem. Dzięki temu bez jej podnoszenia można sprawdzić, czy na ruszcie została już osiągnięta oczekiwana temperatura do przygotowywania potraw. Nakrycie chroni także ogień przed przygaszeniem w razie opadów lub silnego podmuchu wiatru.

Grill w deszcz ułatwi także zastosowanie rozpałki do grilla. Pozwala ona rozpalić ogień nawet przy silnym wietrze i opadach. Na szczególną uwagę zasługuje ekologiczna podpałka parafinowa, która w przeciwieństwie do płynnej jest znacznie bezpieczniejsza dla zdrowia.

Jak chronić grilla w złą pogodę?

Grillowanie to świetna forma na przygotowywanie smacznych posiłków, a także sposób na miłe spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Wybór i zakup odpowiedniego grilla w sposób kluczowy wpływa na możliwości jego zastosowania. Jeśli chcesz grillować nie tylko latem, ale również w chłodniejsze pory roku i przy zmiennej aurze – postaw na jakościowy produkt od sprawdzonej marki. Właśnie takie są grille węglowe Weber, których nazwa pochodzi od nazwiska pomysłodawcy grilla z pokrywą. W ofercie marki znajdziesz urządzenia gazowe, elektryczne i na węgiel drzewny.

Dodatkowo trzeba wiedzieć, że nawet najlepszy grill wymaga odpowiedniej opieki. Warto więc pamiętać, aby po każdym użytkowaniu dokładnie go oczyścić i usunąć ewentualne resztki jedzenia i pozostały po grillowaniu popiół. Jeśli korzystasz z grilla przez cały rok i nie zamierzasz go chować na sezon jesienno-zimowy, warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem. Pokrowce na grilla dopasowane do rodzaju posiadanego urządzenia to sprawdzony sposób na ochronę grilla przed opadami, wiatrem, mrozem, a nawet nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowo to prosty i wygodny sposób na zachowanie higienicznych warunków w miejscu przygotowywania posiłków.

Warto nam zaufać