Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Big Rick’s

Rick Doty, znany wielu jako Big Rick, zaczął produkować swój sos do grilla ponad 20 lat temu, kiedy nie mógł znaleźć sosu, której smak by go usatysfakcjonował. Okazało się, że Rick nie był w tym sam. Jego wyjątkowe sosy zyskały popularność, i niedługo potem klienci tłumnie pojawiali się na targach gastronomicznych i imprezach kulinarnych, aby zdobyć słoik "Big Rick's". Wkrótce potem Rick rzucił swoją pracę jako malarz i razem z bliskimi przyjaciółmi i rodziną zaczął gotować na pełen etat.

"Myślałem, że to będzie tylko hobby," powiedział Doty. "Nawet nie myślałem o tym, żeby robić to na pełen etat. Ale to zaczęło się rozwijać, więc przestaliśmy malować domy i zaczęliśmy gotować."

Rick i jego ekipa opracowywali przepisy na sosy podczas długich i hałaśliwych degustacji, które czasami trwały do późnej nocy. Gdy znaleźli kombinacje, które zadowalały ich podniebienia, przygotowywali zwycięskie sosy w dużych garnkach i wlewali je do słoików. Ostatnim etapem było przymocowanie plastikowych, zabezpieczających słoiki nakładek na wieczkach i ich skurczenie przy użyciu suszarki do włosów. Nadano etykiety, a uwielbiane marynaty zostały nazwane na cześć najbliższych Rickowi osób.

"Na salsie jest mój pies, Boots. Skromnie postawiłem siebie na etykiecie sosu do grilla. Ketchup i musztarda mają psa mojego taty, Bustera, na etykiecie. Chili fixins' to moja mama."

Dziś, dzięki inwestycjom ze strony pasjonatycznej grupy klientów, marka Big Rick's rozrosła się, obejmując szeroki asortyment sosów do grilla, sals, ketchupu, musztardy, chili i sosów do makaronu. Produkty Big Rick's są dostępne w sklepach od Seattle po Miami i od Sydney po Brisbane, dzięki umowie licencyjnej w Australii. Produkcja Big Rick's przeniosła się z początkowego garażu pełnego garnków i jednej bardzo ważnej suszarki do większego zakładu produkcyjnego, wyposażonego w sprzęt komercyjny, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Oczywiście, wszystkie produkty spełniają obietnicę wielkiego smaku, która sprawia, że klienci Big Rick's pragną go i polecają. Wielki smak marki Big Rick's odzwierciedla jej burzliwe początki i dążenie jednego mężczyzny do wielkich smaków, które mężczyźni pragną.

Wielki smak produktów Big Rick's zaczyna się od unikania pułapki wielu sosów na bazie octu lub wody. Produkty Big Rick's są wytwarzane w najbardziej restrykcyjnych warunkach, bez dodawania octu, wody ani soli. Powstrzymywanie się od dodawania zbędnych "ulepszających objętość" składników, takich jak woda czy ocet, nadaje marynatom bardziej luksusową fakturę i duży, gładki i aromatyczny smak.