Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Infolinia: +48 506 807 708

Stubb's

Produkt chwilowo niedostępny
Stubb's Green Chile
Stubb's Wing Sauce

Stubb's Wing Sauce

28,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Stubb's Texas Sriracha Marinade
Produkt chwilowo niedostępny
Stubb's Pork Marinade
Produkt chwilowo niedostępny
Stubb's Hickory Liquid Smoke płynny dym

Stubb's

Bohater zachodniego Teksasu z rękami wielkości mostka, C.B. Stubblefield, znany po prostu jako „Stubb”, nie tylko robił grilla, ale także nawiązywał przyjaźnie. Jego szeroki, charakterystyczny uśmiech wciągał każdego w ducha chwili, niezależnie od tego, czy śpiewał bluesa, czy delektował się wolno wędzonym mostkiem z surówką i fasolą.

Stubb dostał swoją pierwszą szansę na gotowanie dla mas jako sierżant w armii amerykańskiej, przekształcając swoją jadalnię w pierwsze wcielenie restauracji Bar-B-Q Stubba. Po odbyciu służby w Korei Stubb przeniósł się do Lubbock w Teksasie, gdzie w 1968 roku ochrzcił Stubb’s Legendary Bar-B-Q. Restauracja mieściła się w zrujnowanym budynku z białą sztukaterią, który miał charakter, ale mógł pomieścić tylko 75 klientów.

Wkrótce specjały Stubba „Blue Plate” zyskały spore grono zwolenników. Znani i wkrótce sławni muzycy, tacy jak Joe Ely i Tom T. Hall, przychodzili do nas, aby „zaśpiewać im kolację”. Mała restauracja Stubba, równie pewna i pewna jak jego kuchnia, zyskała ogólnokrajową uwagę jako lokal, którego nie można przegapić, oferując bluesa i grilla.

W połowie lat osiemdziesiątych Stubb przeniósł swoją restaurację do Austin w Teksasie. Wielu z tych samych artystów, którzy jammowali w oryginalnej restauracji, zatrzymywało się w nowej lokalizacji – choć sporo z nich zyskało już wówczas sławę. Wszyscy, od prezydentów po celebrytów, zatrzymywali się, aby doświadczyć wyjątkowej marki miłości i szczęścia Stubba.

Niedługo potem, za namową przyjaciół i klientów restauracji, Stubb zaczął ręcznie butelkować swój sos w domu Joego i Sharon Ely, używając słoików po dżemach i butelek whisky zakorkowanych papryczkami jalapenos. Joe zabrał ze sobą trochę sosu Stubba na występ w Late Night with David Letterman, dzieląc się nim z obsługą i słynnym gospodarzem. Szum wokół sosów Stubba rozprzestrzenił się niczym pożar buszu w zachodnim Teksasie, a sam Stubb został zaproszony do programu. Kiedy Letterman zapytał go, dlaczego jego sos jest tak dobry, Stubb odpowiedział słynnie: „Miłość i szczęście”.

Dziś dziedzictwo Stubba jest nadal żywe w jego legendarnych sosach, marynatach i nacieraniach, nadal sprawiając, że ludzie na całym świecie czują się dobrze. Choć zaczynał od tylko jednego sosu, pełna linia Stubba obejmuje obecnie 7 sosów, 5 marynat, 2 marynaty do wstrzykiwań, 5 przetarć, 4 sosy do gotowania, sos do moppin' i sos skrzydełkowy, z których wszystkie nadają legendarny smak Teksasu każdemu posiłkowi .

Jak powiedział Stubb: „Panie i panowie, jestem kucharzem”.